arcanum webáruház, webshop

Üdvözöljük!

    

Egyéb kategória

Termék kategória

Gyártó

Ismertebb márkák

Az ismertebb termékek, melyeket nálunk is megtalálhat.

Alocado, air wolf, armonia, aromax, babé, bálint, boextra, béres, bioco, bioheal, bionit, bionit, biomed, biotech, boiron, cerumen, deva, dr. chen, dr. herz, dr. czeizel, dr. organic, dr. aliment,  dr. theiss, energy, estrea, eveline, frezyderm, gere, gyógyfű, hélia, herbária, herbiotikum, holistic pharma, innopharm, interherb, jamieson, jinjang, jutavit, kék lukács, masteraid, mecsek, medicura, naturtanya, naturland, ocso, pharmadoct, pharmaforte, pharmavit, sanct bernhard, sandoz, scholl, schüssler, silanus, solio, supherb, swanson, vita crystal, vitaday, vitamin station, vitamintár, vitanorma, vitapaletta, walmark, varga, jamuna, arkocaps, bioeel, celsus, bach, dr kelen, hillvital, netamin, panarom, virde, vitaking

Akciós termékek

Bőrfeszesítő testápoló  250ml JutaVit
Bőrfeszesítő testápoló 250ml JutaVit

bruttó 1.225 Ft
AKCIÓ! - 47%
bruttó 650 Ft

További akciós termékek

Bisnode

bisnode

Hivatalos adatok

ogyei
     felügyeleti szerv:
Országos Tisztifőorvosi Hivatal

Felhasználási feltétel
Adatkezelési tájékoztató
Jogi nyilatkozat

Kölcsönhatások

Advil Cold Rapid 200mg/30mg lágy kapszula 10x
bruttó 1.360 Ft
AKCIÓ! - 10%
bruttó 1.230 Ft
10 db = 1230 Ft / 1 db = 123 Ft
doboz
Advil Cold Rapid 200mg/30mg lágy kapszula 10x
Az új Advil® Cold Rapid hatékony megoldást kínál a megfázás és az inluenza számos tünetének kezelésére: csökkenti a lázat, mérsékli az orr és az orrmelléküregek dugulását, csillapítja a fájdalmat és gyulladáscsökkentő hatású.
Advil Cold Rapid 200 mg/30 mg lágy kapszula
ibuprofén / pszeudoefedrin-hidroklorid

Mielőtt elkezdi szedni az Advil Cold Rapid 200 mg/30 mg lágy kapszulát (továbbiakban: Advil Cold Rapid), olvassa el figyelmesen az alábbi betegtájékoztatót, mert az Ön számára fontos információkat tartalmaz.
Az Advil Cold Rapid orvosi rendelvény nélkül kapható. Az Advil Cold Rapid-ot mindig pontosan a betegtájékoztatóban leírtaknak, vagy az Ön kezelőorvosa vagy gyógyszerésze által elmondottaknak megfelelően szedje.
- Tartsa meg a betegtájékoztatót, mert a benne szereplő információkra a későbbiekben is szüksége lehet.
- További információkért vagy tanácsért forduljon gyógyszerészéhez.
- Ha Önnél bármilyen mellékhatás jelentkezik, tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét.
Ez a betegtájékoztatóban fel nem sorolt bármely lehetséges mellékhatásra is vonatkozik. Lásd 4. pont.
- Feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát, ha tünetei 5 napon belül nem enyhülnek, vagy éppen súlyosbodnak.

A betegtájékoztató tartalma:
1. Milyen típusú gyógyszer az Advil Cold Rapid és milyen betegségek esetén alkalmazható?
2. Tudnivalók az Advil Cold Rapid szedése előtt
3. Hogyan kell szedni az Advil Cold Rapid-ot?
4. Lehetséges mellékhatások
5. Hogyan kell az Advil Cold Rapid-ot tárolni?
6. A csomagolás tartalma és egyéb információk

1. Milyen típusú gyógyszer az Advil Cold Rapid és milyen betegségek esetén alkalmazható?

Milyen típusú gyógyszer az Advil Cold Rapid?
Az Advil Cold Rapid két hatóanyagot, ibuprofént és pszeudoefedrint tartalmaz.
- Az ibuprofén a nem-szteroid gyulladáscsökkentők csoportjába tartozó gyógyszer. Csillapítja a fájdalmat és a lázat.
- A pszeudoefedrin az érösszehúzóknak nevezett gyógyszerek csoportjába tartozik. Segít megtisztítani az orrjáratokat, és enyhíti az orrdugulást.

Milyen betegségek esetén alkalmazható az Advil Cold Rapid?
Az Advil Cold Rapid a megfázás és az influenza tüneteinek, köztük a fejfájás, láz, torokfájdalom, egyéb fájdalmak és orrdugulás kezelésére szolgál felnőtteknél és 12 éves vagy idősebb fiataloknál.
Csak akkor alkalmazza ezt a készítményt, ha az orra eldugult és egyúttal a fent felsorolt tünetek (például fejfájás és láz) is fennállnak. Ne alkalmazza, ha csak a felsorolt tünetek egyikét észleli magán.

2. Tudnivalók az Advil Cold Rapid szedése előtt

Ne szedje az Advil Cold Rapid-ot, ha:
- allergiás az ibuprofénre vagy a pszeudoefedrinre vagy a gyógyszer (6. pontban felsorolt) egyéb összetevőjére, illetve ha a közelmúltban allergiás reakciója alakult ki hasonló gyógyszer, úgymint acetilszalicilsav vagy egyéb nem-szteroid gyulladáscsökkentő alkalmazásakor. Az allergiás reakció tünetei közé a következők tartoznak: bőrkiütések, csalánkiütés, viszketés, nehézlégzés, mellkasi szorító érzés, a száj-, az arc-, az ajkak vagy a nyelv duzzanata.
- az Advil Cold Rapid, ibuprofén, acetilszalicilsav vagy egyéb nem-szteroid gyulladáscsökkentők alkalmazása után gyomorpanaszok jelentkeztek, mint pl. gyomorfekély, gyomorvérzés vagy –perforáció.
- jelenleg gyomorfekélye vagy gyomorvérzése van, vagy ha bármilyen egyéb vérzésre utaló jelet tapasztal.
- súlyos máj- vagy súlyos vesepanaszai vannak.
- terhes vagy szoptat.
- 12 évesnél fiatalabb.
- súlyos szívpanaszai vannak, beleértve a következőket:
- súlyos szívelégtelenség,
- nagyon magas vérnyomás,
- súlyos szívbetegség,
- angina.
- kórelőzményében sztrók szerepel.
- a következőket szedi:
- egyéb nem-szteroid gyulladáscsökkentő, pl. ibuprofén tartalmú gyógyszerek fájdalomcsillapításra, vagy napi 75 mg-nál magasabb dózisban acetilszalicilsav,
- egyéb orrjárattisztító gyógyszerek, akár orálisan (szájon át), akár nazálisan (orron keresztül) alkalmazva, mint pl. pszeudoefedrin, fenilpropanolamin, fenilefrin vagy efedrin,
- depresszió kezelésére úgynevezett nem szelektív monoaminoxidáz-gátlók (MAO-gátlók), mint pl. iproniazid, vagy ha az elmúlt 14 nap során alkalmazott ilyen szereket,
- depresszió kezelésére szolgáló egyéb gyógyszerek, úgynevezett triciklikus antidepresszánsok, pl. amitriptilin.
- cukorbetegségben, pajzsmirigy-problémában, vagy mellékvese-daganatban (úgynevezett feokromocitómában) szenved.
- zöldhályogban (magas szembelnyomásban) szenved.
- prosztatagondok vagy egyéb okok miatt vizeletürítési panaszai vannak.

Ne szedje az Advil Cold Rapid-ot, ha a fentiek bármelyike érvényes Önre. Amennyiben bizonytalan, kérdezze meg kezelőorvosát vagy gyógyszerészét az Advil Cold Rapid alkalmazása előtt.

Figyelmeztetések és óvintézkedések
Az Advil Cold Rapid szedése előtt beszéljen kezelőorvosával vagy gyógyszerészével, ha:
- dohányzik, magas a koleszterinszintje, magas a vérnyomása vagy cukorbeteg – mert fennállhat Önnél a szívroham vagy sztrók kockázata (további információkért lásd alább a ”Szívroham és sztrók” című bekezdést).
- asztmás – mert fennáll az asztmás roham kialakulásának kockázata.
- máj-, vese- vagy szívproblémái vannak.
- prosztataproblémái vannak.
- vérzési zavarban szenved.
- korábban jelentkeztek gyomorpanaszok, pl. gyomorfekély, gyomorvérzés, kolitisz ulceróza vagy Crohn-betegség.
- ha szisztémás lúpusz eritematózuszban (SLE) szenved, amely az immunrendszert támadja meg, és ízületi fájdalmat, bőrelváltozásokat, illetve egyéb panaszokat okoz.

Amennyiben a fentiek bármelyike vonatkozik Önre vagy bizonytalan, kérdezze meg kezelőorvosát vagy gyógyszerészét az Advil Cold Rapid alkalmazása előtt.

Szívroham és sztrók
Az Advil Cold Rapid-hoz hasonló gyógyszerek alkalmazása során kismértékben fokozódhat a szívinfarktus vagy sztrók kialakulásának kockázata, különösen nagyobb adagok hosszabb ideig történő alkalmazása esetén.

Fontos, hogy ne lépje túl az Advil Cold Rapid javasolt adagját és kezelési időtartamát! Az Advil Cold Rapid ajánlott adagjáról további információkat a 3. pontban talál.

Figyeljen oda a mellékhatásokra!
Az Advil Cold Rapid okozhat mellékhatásokat, amely esetben azonnal abba kell hagyni a gyógyszer alkalmazását, és orvoshoz kell fordulni. További információkért olvassa el a 4. pont elején található ”Azonnal függessze fel a gyógyszer alkalmazását, és keresse fel kezelőorvosát vagy gyógyszerészét, ha az alábbi mellékhatások bármelyikét tapasztalja” című bekezdést.

Idősek
Amennyiben Ön Advil Cold Rapid-ot szedő időskorú, akkor nagyobb valószínűséggel alakulhatnak ki Önnél mellékhatások, úgymint gyomorvérzés vagy –perforáció (ennek tünetei gyomorfájdalom és a gyomorégés lehetnek). Ez az életet is veszélyeztetheti.

Gyermekek és serdülők
Az Advil Cold Rapid-ot 12 év alatti gyermekek nem szedhetik.

Az Advil Cold Rapid szedése előtt beszéljen kezelőorvosával vagy gyógyszerészével, amennyiben Ön 12-17 év közötti, nem ivott folyadékot, vagy ki van száradva hasmenés vagy hányás miatt. Ennek az az oka, hogy kiszáradás esetén magasabb az Advil Cold Rapid alkalmazásakor a vesepanaszok kialakulásának kockázata.

Műtétek
Tájékoztassa kezelőorvosát az Advil Cold Rapid szedéséről, ha egy műtét vagy beavatkozás előtt érzéstelenítésre van szüksége. Kezelőorvosa arra fogja kérni, hogy hagyja abba az Advil Cold Rapid alkalmazását néhány nappal az érzéstelenítés előtt.
Az aneszteziológusnak vagy altatóorvosnak is mondja el, hogy Advil Cold Rapid-ot szedett.

Egyéb gyógyszerek és az Advil Cold Rapid
Feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét a jelenleg vagy nemrégiben szedett, valamint szedni tervezett egyéb gyógyszereiről. Ez az orvosi rendelvény nélkül vásárolt és a növényi gyógyszerekre is vonatkozik.

Ne szedje az Advil Cold Rapid-ot, amennyiben a következő gyógyszerek bármelyikét szedi:
- egyéb nem-szteroid gyulladáscsökkentő, pl. ibuprofén tartalmú gyógyszerek fájdalomcsillapításra, vagy napi 75 mg-nál magasabb dózisban acetilszalicilsav,
- egyéb orrjárattisztító gyógyszerek, akár orálisan (szájon át), akár nazálisan (orron keresztül) alkalmazva, mint pl. pszeudoefedrin, fenilpropanolamin, fenilefrin vagy efedrin,
- depresszió kezelésére úgynevezett nem szelektív monoaminoxidáz-gátlók (MAO-gátlók), mint pl. iproniazid, vagy ha az elmúlt 14 nap során alkalmazott ilyen szereket,
- depresszió kezelésére szolgáló egyéb gyógyszerek, úgynevezett triciklikus antidepresszánsok, pl. amitriptilin.

Ne szedje az Advil Cold Rapid-ot, ha a fentiek bármelyike érvényes Önre. Amennyiben bizonytalan, kérdezze meg kezelőorvosát vagy gyógyszerészét az Advil Cold Rapid alkalmazása előtt.

Konzultáljon kezelőorvosával vagy gyógyszerészével az Advil Cold Rapid szedése előtt, ha a következő gyógyszerek bármelyikét szedi:
- depresszió kezelésére szolgáló gyógyszerek, az úgynevezett reverzibilis monoamin-oxidáz-A gátlók (RIMA-k) és a szelektív szerotoninújrafelvétel-gátlók (SSRI-k), pl. fluoxetin;
- linezolid;
- bromokriptin, pergolid, lizurid, kabergolin, ergotamin vagy dihidroergotamin;
- orális véralvadásgátlók, mint pl. a warfarin és egyéb vérhígító gyógyszerek, úgymint alacsony dózisú (napi 75 mg vagy kevesebb) acetilszalicilsav, klopidogrel vagy tiklopidin –mert az Advil Cold Rapid alkalmazása gyomorvérzéshez vezethet;
- heparin, amikor vérrögképződés kezelésére vagy megelőzésére használják;
- lítium, amikor súlyos hangulatzavarok kezelésére használják;
- metotrexát;
- magas vérnyomás kezelésére szolgáló gyógyszerek, pl. ACE-gátlók (ramipril), béta-blokkolók (atenolol), angiotenzin-II-receptor antagonisták (loszartán) vagy bármilyen vízhajtó tabletta (diuretikumok);
- szívproblémák kezelésére alkalmazott digoxin vagy kinidin;
- szervátültetés után alkalmazott ciklosporin vagy takrolimusz;
- káliumspóroló vízhajtók, pl. amilorid vagy spironolakton;
- epilepszia kezelésére használt fenitoin;
- köszvény kezelésére szolgáló probenecid és szulfinpirazon;
- HIV kezelésére szolgáló zidovudin;
- cukorbetegség kezelésére szolgáló szulfonilureák, pl. gliklazid vagy glimepirid;
- kinolon antibiotikumok, pl. ciprofloxacin;
- Ginkgo biloba;
- gyomorsavlekötők;
- terhességmegszakításkor alkalmazott mifepriszton;
- kortikoszteroidok (a gyulladáscsökkentő gyógyszerek egyik típusa), pl. hidrokortizon;
- aminoglikozidok, pl. gentamicin vagy amikacin;
- furazolidon, egy antibakteriális hatóanyag;
- guanetidin, reszerpin vagy metildopa.

Amennyiben a fentiek bármelyike vonatkozik Önre vagy bizonytalan, kérdezze meg kezelőorvosát vagy gyógyszerészét az Advil Cold Rapid alkalmazása előtt.

Az Advil Cold Rapid egyidejű bevétele alkohollal
Az Advil Cold Rapid szedése közben ne fogyasszon alkoholt.

Terhesség és szoptatás
- Ne szedje az Advil Cold Rapid-ot, ha terhes vagy szoptat.
- Ha fennáll Önnél a terhesség lehetősége vagy gyermeket szeretne, a gyógyszer alkalmazása előtt beszéljen kezelőorvosával vagy gyógyszerészével.

Termékenység
Az ibuprofén befolyásolhatja a nők fogamzóképességét. Ez a hatás visszafordítható, az ibuprofén kezelés abbahagyását követően megszűnik.
Valószínűtlen, hogy az alkalmanként használt ibuprofén csökkentené a teherbeesés esélyét. Azonban beszéljen kezelőorvosával a gyógyszer szedése előtt, ha a teherbeeséssel problémái voltak.

Sportolók
A pszeudoefedrin-hidroklorid doppingteszten pozitív reakciót adhat. Ne szedje az Advil Cold Rapid-ot, ha ez érintheti Önt.

A készítmény hatásai a gépjárművezetéshez és a gépek kezeléséhez szükséges képességekre
Az Advil Cold Rapid bevétele után szédülhet, szokatlan fejfájást vagy látás- és hallásproblémákat tapasztalhat, köztük nem létező dolgok látását vagy hallását (hallucinációkat). Ebben az esetben ne vezessen, ne kerékpározzon, és ne használjon szerszámokat vagy gépeket.

Az Advil Cold Rapid szorbitot (E 420), szójalecitint és káliumot tartalmaz
Az Advil Cold Rapid szorbitot (E 420), egy cukorfajtát tartalmaz. Amennyiben kezelőorvosa korábban már figyelmeztette Önt, hogy szervezete bizonyos cukrokat nem tolerál vagy nem tud megemészteni, keresse fel orvosát, mielőtt elkezdi szedni ezt a gyógyszert.
Az Advil Cold Rapid szójalecitint tartalmaz. Ha allergiás földimogyoróra vagy szójára, ne alkalmazza ezt a gyógyszert.
Az Advil Cold Rapid kapszulánként 0,41 mmol káliumot tartalmaz. Ezt beszűkült vesefunkciójú vagy kontrollált káliumtartalmú diétán lévő betegeknek figyelembe kell venniük.

3. Hogyan kell szedni az Advil Cold Rapid-ot?

Ezt a gyógyszert mindig pontosan a betegtájékoztatóban leírtaknak, vagy az Ön kezelőorvosa vagy gyógyszerésze által elmondottaknak megfelelően szedje. Amennyiben nem biztos az adagolást illetően, kérdezze meg kezelőorvosát vagy gyógyszerészét.

Mennyit kell bevenni?
- A készítmény ajánlott adagja 4-6 óránként 1 kapszula.
- Ha tünetei súlyosabbak, egyszerre 2 kapszulát is bevehet.
- Ne vegyen be 6 kapszulánál többet 24 óra alatt.

A gyógyszer bevétele
A kapszulákat egészben nyelje le egy nagy pohár vízzel.

Mennyi ideig kell szedni ezt a gyógyszert?
Ne szedje ezt a gyógyszert 5 napnál tovább.
- Ez a gyógyszer kizárólag rövid távú alkalmazásra szolgál, a tünetek enyhítéséhez szükséges legkisebb hatásos adagot kell alkalmazni a lehető legrövidebb ideig.
- Feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát, ha tünetei nem enyhülnek vagy súlyosbodnak, esetleg új tünetek jelentkeznek. Ő megállapítja, hogy a gyógyszer alkalmazásának folytatása biztonságos-e.

Ha az előírtnál több Advil Cold Rapid-ot vett be
Ha az előírtnál több Advil Cold Rapid-ot vett be, forduljon orvoshoz vagy keressen fel közvetlenül egy kórházat, ugyanis orvosi segítségre lehet szüksége. Vigye magával a gyógyszer dobozát.

Ne folytassa az Advil Cold Rapid szedését, ha véletlenül a kelleténél több gyógyszert vett be (túladagolás).

Ha elfelejtette bevenni az Advil Cold Rapid-ot
- Ne vegyen be kétszeres adagot a kihagyott adag pótlására.

Ha bármilyen további kérdése van a gyógyszer alkalmazásával kapcsolatban, kérdezze meg kezelőorvosát vagy gyógyszerészét.

4. Lehetséges mellékhatások

Mint minden gyógyszer, így az Advil Cold Rapid is okozhat mellékhatásokat, amelyek azonban nem mindenkinél jelentkeznek. A mellékhatások kialakulásának esélye csökkenthető, ha a tünetei kezeléséhez szükséges legkisebb adagot a lehető legrövidebb ideig alkalmazza.

A következő mellékhatások fordulhatnak elő ennél a gyógyszernél:

Azonnal függessze fel a gyógyszer alkalmazását, és keresse fel kezelőorvosát vagy gyógyszerészét, ha az alábbi mellékhatások bármelyikét tapasztalja:
Gyakori: 10-ből legfeljebb 1 embert érinthet
- émelygés (hányinger)
- gyomor- vagy bélvérzés, melynek tünetei a vérhányás, a véres széklet vagy a fekete színű széklet

Nem gyakori: 100-ból legfeljebb 1 embert érinthet
- súlyos fejfájások vagy a szokásosnál fájdalmasabb fejfájások

Nagyon ritka: 10 000-ből legfeljebb 1 embert érinthet
- szívroham
- szapora szívverés vagy szívdobogásérzés
- allergiás reakció az Advil Cold Rapid-ra, melynek tünetei a következők lehetnek: bőrkiütés, csalánkiütés, viszketés, nehézlégzés, mellkasi szorító érzés, a száj-, az arc-, az ajkak vagy a nyelv duzzanata
- hólyagos bőr- vagy nyálkahártya- elváltozások, pl. a száj belsejében, olyan tünetekkel, mint vörösséggel, hólyagokkal és fekélyekkel járó égő érzés

Nem ismert: nem ismert, milyen gyakran fordul elő
- sztrók
- viselkedési zavarok, mint pl. izgatottság, ingerültség, szorongás, nyugtalanság vagy idegesség

Azonnal függessze fel az Advil Cold Rapid alkalmazását, és keresse fel kezelőorvosát vagy gyógyszerészét, amennyiben a fent felsorolt mellékhatások bármelyikét tapasztalja.

További mellékhatások
Keresse fel kezelőorvosát vagy gyógyszerészét, amennyiben az alábbi mellékhatások bármelyikét tapasztalja:

Gyakori: 10-ből legfeljebb 1 embert érinthet
- emésztési zavar, gyomorfájdalom, rosszullét (hányás), hasmenés, székrekedés, puffadás

Nem gyakori: 100-ból legfeljebb 1 embert érinthet
- gyomorfekély
- álmatlanság
- álmosság vagy fáradtság
- szédülés vagy ingerlékenység
- látászavarok
- nem múló fejfájások
- bőrpanaszok, pl. kiütés vagy viszketés
- gyomor- vagy bélgyulladás, a fennálló gyulladásos bélbetegség rosszabbodása
- túlérzékenység, pl. sípoló légzés és nehézlégzés olyan betegeknél, akiknek kórtörténetében szerepel asztma vagy allergiás betegség

Ritka: 1 000-ből legfeljebb 1 embert érinthet
- veseproblémák
- fülcsengés

Nagyon ritka: 10 000-ből legfeljebb 1 embert érinthet
- depresszió
- szívelégtelenség
- veseelégtelenség
- magas vérnyomás
- sebes vagy gyulladt száj
- hasnyálmirigy-gyulladás
- bélszűkület
- aszeptikus meningitisz (agyhártyagyulladás), a fertőzéses eredetű gyulladások rosszabbodása
- vérsejt-képződési zavarok, ami fokozza a véraláfutások előfordulását és a fertőzésre való fogékonyságot
- májműködési zavarok, mint abnormális májfunkció, májgyulladás vagy sárgaság (a bőr és a szemek sárga elszíneződése)

Nem ismert: nem ismert, milyen gyakran fordul elő
- mellkasi fájdalom
- szájszárazság, szomjúság
- abnormális görcsök, görcsrohamok
- forgó jellegű szédülés (vertigó)
- csökkent hematokritértékek és hemoglobin
- nem létező dolgok látása és hallása (hallucinációk)
- bőrkiütés, vörös vagy lila bőrelszíneződés, folyadékvisszatartás (ödéma)
- kevésbé gyakori vizeletürítés, vér vagy fehérje a vizeletben (vizsgálatokkal alátámasztott)

Keresse fel kezelőorvosát vagy gyógyszerészét, amennyiben a fent felsorolt mellékhatások bármelyikét tapasztalja.

Mellékhatások bejelentése
Ha Önnél bármilyen mellékhatás jelentkezik, tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét. Ez a betegtájékoztatóban fel nem sorolt bármilyen lehetséges mellékhatásra is vonatkozik.
A mellékhatásokat közvetlenül a hatóság részére is bejelentheti az V. függelékben található elérhetőségeken keresztül.
A mellékhatások bejelentésével Ön is hozzájárulhat ahhoz, hogy minél több információ álljon rendelkezésre a gyógyszer biztonságos alkalmazásával kapcsolatban.

5. Hogyan kell az Advil Cold Rapid-ot tárolni?

A gyógyszer gyermekektől elzárva tartandó!
A dobozon és a buborékcsomagoláson feltüntetett lejárati idő (Felhasználható:) után ne szedje a gyógyszert. A lejárati idő az adott hónap utolsó napjára vonatkozik.
Legfeljebb 30°C-on tárolandó.
Semmilyen gyógyszert ne dobjon a szennyvízbe vagy a háztartási hulladékba. Kérdezze meg gyógyszerészét, hogy mit tegyen a már nem használt gyógyszereivel. Ezek az intézkedések elősegítik a környezet védelmét.

6. A csomagolás tartalma és egyéb információk

Mit tartalmaz az Advil Cold Rapid?
- A készítmény hatóanyagai: 200 mg ibuprofén és 30 mg pszeudoefedrin-hidroklorid.
- Egyéb összetevők:
- Töltet: kálium-hidroxid, makrogol 600, tisztított víz.
- Zselatin kapszula: szorbit (E 420), zselatin, fekete jelölőfesték [makrogol 400, polivinil-acetát-ftalát, propilénglikol, fekete vas-oxid (E 172)], szójalecitin trigliceridekben.

Milyen az Advil Cold Rapid külleme és mit tartalmaz a csomagolás?
Az Advil Cold Rapid áttetsző, ovális alakú lágy kapszula, fekete színű „200/30” jelöléssel.

A kapszulák 2, 4, 8, 10, 12, 16, 20 vagy 24 kapszulát tartalmazó kiszerelésben,
fehér, átlátszatlan, Glassine/Alumínium-hoz melegragasztott PVC/PVdC fóliacsíkban, vagy
fehér, átlátszatlan, Glassine/Alumínium-hoz melegragasztott PVC/PE/PVdC fóliacsíkban,
dobozban kerülnek forgalomba.
Nem feltétlenül mindegyik kiszerelés kerül kereskedelmi forgalomba.

A forgalomba hozatali engedély jogosultja
Pfizer Corporation Austria GmbH
Consumer Healthcare
Floridsdorfer Hauptstraße 1
1210 Bécs
Ausztria

Gyártó
Pfizer Consumer Manufacturing Italy Srl
Via Nettunense 90
04011 Aprilia
Olaszország

Ezt a gyógyszert az Európai Gazdasági Térség tagállamaiban az alábbi neveken engedélyezték:
Cseh Köztársaság: Robicold Rapid
Egyesült Királyság: RobiCold Cold & Flu Relief 200mg/30mg Soft Capsules
Írország: Advil Sinus Relief Soft Capsules
Ibuprofen 200 mg / Pseudoephedrine 30 mg
Magyarország: Advil Cold Rapid 200 mg/30 mg lágy kapszula
Málta: Advil Sinus Relief Soft Capsules
Ibuprofen 200 mg / Pseudoephedrine 30 mg
Románia: Robicold Sinus & Raceala 200 mg/30 mg capsule moi
Szlovákia: Robicold Rapid 200mg/30mg mäkké kapsuly

OGYI-T-22705/03 10x Glassine/Alumínium-hoz melegragasztott PVC/PVdC fóliacsík
OGYI-T-22705/04 10x Glassine/Alumínium-hoz melegragasztott PVC/PE/PVdC fóliacsík
OGYI-T-22705/05 20x Glassine/Alumínium-hoz melegragasztott PVC/PVdC fóliacsík
OGYI-T-22705/06 20x Glassine/Alumínium-hoz melegragasztott PVC/PE/PVdC fóliacsík

A betegtájékoztató legutóbbi felülvizsgálatának dátuma: 2017.

 

"A kockázatokról és a mellékhatásokról olvassa el a betegtájékoztatót, vagy kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!"

 

 

forrás:...

 

Súly: 50 g

ÁFA: 5



Megtekintve: 938


Bankkártya elfogadás

Ügyfélszolgálat


06-94-379-028

dr. Schmidtné
dr.Szabó Piroska
 
szakgyógyszerész
Gyógyszertárvezető (Rum)


dr. Schmidt József
szakgyógyszerész

Gyógyszertárvezető ( Káld)

Ásványékszer
LISTA

 

Termékajánló

PARTNEREINK





egészségmegőrzés webáruházak árai, ajánlatai

Látogassa meg a Arcanum gyógyszertár webüzletet a ShopManian


Webáruház készítés és bérlés

0.25 mp




KAPCSOLAT

   06-94-379-028 munkanapokon: 9-16 ór
   9766 Rum, Szombathelyi u. 1.
   Üzenet küldése


HÍRLEVÉL



Glutén gyógyszerekben    homeopátia allergia    DEPRESSZIÓ, alvászavar    schüssler alkalmazás képekkel    Terhességi vitaminok    GYÓGYNÖVÉNYEK betegségekre    Koleszterin    Beszerzése hosszadalmas    Candida diéta    ÉTRENDKIEGÉSZÍTŐK    ékszer táblázat    Deva folytatás    Schüssler tünet    vitamin igény folyt    Zöldkagyló hatása    Glukózamin szulfát    MSM    KURKUMIN    Kondroitin szulfát    Édesítőszerek fajtái    Természetes antibiotikumok    szemcseppek    Ellenőrzés    Vásárlási tájékoztató    Szelén hatásai    BACH virágesszenciák    Szállítási költségek    TOJÁS, TEJ, PORATKA,MACSKA ALLERGIA    Biztonsági adatlapok    Szénanáthát kimutató teszt    Immunrendszer    Tejelválasztás    Kék Lukács termékek    Féreghajtó, féregirtó    körömvirág hatása    Termékenység    Sugárkezelés    Önvizsgálati teszt folyt    Promóciós kód    Virágesszecia folyt.    vizelet vizsgálat    Aminosavak    Ínhüvely gyulladás    Mi okoz hányingert?    allergia kezelése    Vitamin 6 hóig    Vitamin 7-12 hóig    Vitamin 1-3 éveseknek    Vitamin 4-6 éveseknek    Vitamin 7-10 éveseknek    Vitamin 11-14 éves    Vitamin 15-18 éves    Vitamin 19-50 évesek    arcüreg gyulladás    Vitamin 50 éveseknek    Vitamin terheseknek    Vitamin szoptatóknak    Vitamin fizikai munka    Vitamin stressz alatt    Vitamin dohányzóknak    Vitamin alkoholisták    Vitamin klimax alatt    Emésztés összefoglaló    Fogamzás elősegítése    Köszvény kezelése    Ajakápolás    FOGYÁSI TRÜKKÖK    Deva általános    Horoszkóp-ásványok    Mi okoz hasmenést?    Prolaktin    összetett deva spray    Ágymelegítők    bárányhimlő    Korai magömlés    GINKGO BILOBA    Bioco termékek    Hasizomerősítők    Pharmaforte termékek    Ásványi anyagok hiánya- túladagolás    Idegkárosodás ( NEUROPÁTIA )    BISNODE    SCHÜSSLER terhességben    Energy termékek    hüvelyi pH    Ránctalanítók    Arclemosó, tonik, maszk    Szemránckrémek    Bőrfeszesítő, tömörség    Növényi kivonatokkal    Arany, gyémánt, ezüst    rozacea, vitiligo, májfolt, pigment    Állati eredetű    Hidratálók    Jód pótlása    Vesekövesség    allergia egyéb szerei    Asztma kezelése    Szappanok    Körömápolás    Intim mosakodás    Visszér kezelése    Aranyér    Porcerősítők komponens    Vitamin 50 éven felül    Vitaminok férfiaknak    vitaminok cukorbetegeknek    Vitaminok felnőtteknek    Ásványi (Ca, Mg, Se, Zn)    Vas tartalmú készítmények    PATTANÁSOS BŐR    Étvágycsökkentők    Bélflóra helyreállítása    Gyomorégés    puffadás kezelése    Emésztési problémák    Hányinger csillapítása    Tejcukorérzékenység    Bőrgomba    Körömgomba    Hüvelygombásodás    Herpesz    Műfogsor ápolása    Fogínysorvadás    Fényvédelem    Torokfertőtlenítés    Diabetikus édesség    Édesítőszerek    hüvely szárazság    klimax teszt    Lisztérzékenység    candida kimutatása    ovuláció időpontja    székletvér    drog tesztek    ételintolerancia    prosztata teszt    Húgyúti fertőzés    Fertőzőbetegségek    Ekcémás bőr    fogzás    hasfájós csecsemő kezelése    Orrjárat tisztítás    popsiápolás    fejbőrápolás, koszmo    Q10 vitaminok    Homoktövis    grapefruitmag    Sebellátás, sebkezelés lehetőségei    Tabletták hajhullásra    Fülzsír kezelése    Hialuron tartalmú    Lúgosító teák    általános erősítő    HALOLAJ    Lenmagolaj    Omega-3 gyerekeknek    fokhagyma medvehagyma    IDŐSKORI LÁTÁSROMLÁS    Műkönnyek szemszárazságra    Méregtelenítő tapaszok    Béltisztító termékek    Méregtelenítés    Béta glükán tartalmú    Paradicsom kivonat    Fűrészpálma kivonat    Progeszteron    Holt-tengeri termékek    Ásvány ékszerek 1.    Ásvány ékszerek 2 folyt.    Dr. Organic termékek    Aloe vera termékek    Narancsbőr    Psoratinex pikkelysömörre    Hair nice termékek    E recept    facebook kedvelés    ásványok tisztítása, energetizálás    Vizeletcsepegés    Böngésző folytatasa    Cigaretta terhesség alatt    Alocado termékek    Őszülés elleni    Növényi szterinek    Schüssler kereső    Hány nap múlva    Bélférgesség    Fizetési módok    személyes átvétel    megjegyzés a rendelés    Egyedi ékszerek ásványból    Viviscal hajnövesztő    gyömbér    AJÁNDÉKOKNAK VALÓ    Száraz bőr    ÍZÜLETI KRÉMEK    Homeopátia szülés    Sebgyógyulást elősegítő    Macskagyökér kivonatok    Citromfű    Melatonin    Teakészítmények    Komló    Összetett készítmények    Orbáncfű    Egyéb készítmények    Adatkezelés    Rostok    Kolosztrum    A vitamin    B vitamin csoport    C vitamin    D vitamin    E vitamin    K vitamin    ŐSZÜLÉS    Olvasnivaló    Ráncosodás    Szájápolás-homeopátia    karkötők    Meridiánok    böngésző    Változás 2013.április 1-től    Ásvány számozása 2    Acidózis, alkalózis    Terhesség, szoptatás    Betegségek lelki okai    Porcerősítés gyermekkorban    Armonia termékcsalád    Preventa víz használata    Videók    Akció    Vevőszolgálat    Vitamin ajánló    Antioxidánsok    Progeszteron női    Expediáláshoz    expediáláshoz Hasmenés    Schüssler krémek    Online Patika    Köröm elváltozások    online fizetés később    Zodiákus    méhen belüli fogamzásgátló eszközök    IBS irritabilis colon szindroma    Gombafertőzés ( bőr, köröm, hüvely)    Schüssler táblázat    Akvamarin    Amazonit    Ametiszt    Vércsoport diéta    Aventurin    Hematit hatása    Gránát hatásai    Hegyikristály hatásai    Jáspis hatásai    Holdkő hatásai    Howlit hatásai    Jáde hatásai    Kalcedon hatása    Karneol hatása    Malachit hatása    Napkő hatása    Rózsakvarc hatása    Rodonit hatása    adatkezelés folytatása    dr. Matejcsik Csaba homeopata    Orrcsepp/orrspray adagolása    Inkontinencia nadrágpelenkák betét    Mol pont lista 2    Figyelmeztetések, gyógyszerkölcsönh    Bankkártya elfogadás    OPÁLÜVEG    Hisztamin intolarencia    A Lyme kór kezelése tünetei    Kálium hatása    Króm szabályozza a vércukor azintet    Teafa olaj hatásai és termékek    Gyógynövények hatásai II.    Gógynövények hatásai III.    Betegségek és kezelési lehetőségei    Nátha( orrhurut) rhinitis acuta    kakaóvaj    Aminosavak hatása    Argánolaj, jojobaolaj, szőlőmagolaj    Tesztek allergiában, gyorsan segít    mi okoz viszketést?    Gyorstesztek otthoni vizsgálathoz    Vesekárosodásra utaló tünetek    Barátcserje hatása    Kullancs okozta betegségek    Mitől puffadok?    Dr. Herz termékek    Epekövesség    gyógyító ásványok    Természetes gyógymódok:légút    Vakcinák    vakcinák 2.    vakcinák 3.    Gyomorrontás    A Folsav szerepe    Policisztás ovárium    Ebédválasztó    Vérszegénység/anaemia    Betegségek (gyakoribb)    Tünetek/panaszok    Hogyan hatnak?    Diéták betedségekben    kólika, hasfájás homeopátiás    Viselkedési zavarok homeopátiával    Magas vércukorszint    Hasnyálmirigy és feladata    Konfliktus kezelés    Pajzsmirigy túlműködés    Mellékpajzsmirigy működés    Kölcsönhatások együttszedéskor    NYOMKÖVETÉS belföld -külföld    Spirál intrauterin fogamzásgátló    Futárszolgálattal kapcsolatos infó    További kedvezménye    Arcanum patika elérhetősége    Elállás    Csomagátvétel átvételi pontokon

SSL biztonságos vásárlás     Simple bankkártyás fizetés     Webáruház bérlés